Nadešel čas rozzářit velkolepou Vivid Sydney

Zdroj tisková zpráva

Rozsviťte světla! Nadešel čas rozzářit velkolepou Vivid Sydney

Festival Vivid Sydney zahalí Sydney úchvatnými barvami a oslňující paletou speciálních efektů, protože dnes večer, 26. května 2017 v 18:00 hod, začíná největší festival světla, hudby a myšlenek, který potrvá 23 nocí.

Bude osvětleno sedm okrsků a představeno více než 90 velkých světelných instalací a promítání, Vivid Sydney (živá Sydney) bude do 17. června větší, velkolepější a zářivější.

Ministr pro turistiku a významné události státu New South Wales (NSW) pan Adam Marshall uvedl: "Všechny systémy budou v plném provozu, protože město se dnes večer stane obrovským a kreativním plátnem, kde se spojí umění s technologií a představí velkolepé kreace vytvořené jedněmi ze světově nejtvořivějších osobností a technologických inovátorů."

Vivid Sydney 2017, Lighting the Sails: Audio Creatures image credit Destination NSW (PRNewsfoto/Destination NSW)

"Návštěvníci festivalu Vivid Sydney přijíždějí za světly a zůstávají z důvodu pozoruhodností tohoto skvělého státu. V roce 2016 festival Vivid Sydney přivítal rekordní počet 2,31 milionu návštěvníků. Doufáme, že v roce 2017 se nám podaří překonat loňský obrovský ekonomický přínos pro stát, který činil 110 milionů AUD,", dodal.

Více než 180 místních a zahraničních umělců vytvořilo světelné instalace a projekce pro festival Vivid Sydney, včetně lokalit The Rocks, Campbell's Cove, Royal Botanic Garden Sydney, Taronga Zoo, Martin Place, Darling Harbour a nováčka festivalu čtvrti Barangaroo (jih).

Projekce osvětlí ikonické budovy a památky v celém městě, včetně mostu Sydney Harbour Bridge a australského muzea současného umění (Museum of Contemporary Art Australia), stejně jako organického pozadí obrovských stromů a přírodních skalisek botanické zahrady Royal Botanic Garden Sydney.

Hlavní plátno, tedy lodní plachty opery Sydney Opera House, představí tzv. audio postavy, nepopsatelný svět barev a světla zobrazující imaginární mořské tvory, kteří číhají v přístavu, a mihotající rostlinný život.

Speciální efekty a animace budou k nalezení všude od země, pod chodidly návštěvníků v čtvrti Barangaroo (jih), po 50metrovou fontánu Magicians of the Mist v Darling Harbour, kde budou zobrazovány 40 metrů vysoké projekce, laserová show, ohňostroje, plameny a dramatické hudební pozadí.

Vivid Sydney 2017, Museum of Contemporary Art Australia, Organic Vibrations credit Destination NSW (PRNewsfoto/Destination NSW)

Na sever od přístavu v Chatswoodu čeká vodní svět se sci-fi steampunkovou tematikou, zatímco obrovské iluminace ohrožených živočišných druhů v Taronga Zoo zobrazují konverzace o ochraně přírody.

Generální ředitelka vládní agentury Destination NSW a výkonná producentka festivalu Vivid Sydney paní Sandra Chipchase, uvedla: "Během následujících 23 dní si návštěvníci mohou vybrat ze stovek akcí, včetně více než 284 diskuzí Vivid Ideas a kreativních fór v 59 místech, které se budou zabývat naší kreativní budoucností, nebo více než 390 hudebních produkcí Vivid Music ve více než 40 lokalitách, které budou reprezentovat celou škálu žánrů od indického folku a elektronické hudby po hudební divadlo a jazz."

K hlavním bodům festivalu patří:

Světla

 • Osvětlení plachet: Audio postavy: Plachty na budově opery v Sydney, která je na seznamu světového dědictví, ožijí Audio postavami: sérií imaginárních tvorů z dílny režiséra-vizionáře Ashe Bollanda. Mezi Audio postavami budou proměňující se mořské postavy a rostliny vytvořené pomocí elegantní futuristické technologie na plochách ikonických plachet. Audio postavy budou promítány v doprovodu hudby brazilského producenta elektronické hudby Amona Tobina.
 • Organické vibrace: Současná australská umělkyně Julia Gorman a francouzský umělecký tým Danny Rose vytvoří nové umělecké dílo promítané na fasádu muzea současného umění (MCA), která je na seznamu světového dědictví. Tato instalace bude využívat videomapping, aby oživila obrazy, které paní Gorman původně vytvořila vodovými barvami, olejem a fixem zobrazením klikatých čar a barev inspirovaných přírodou. (The Rocks)
 • Kouzelníci mlhy: Fantastické fontány, plamenomety, lasery, hudba, ohňostroje a vodopády prokazují sílu kreativity a inovace této velkolepé projekce. (přístav Darling)
 • Sklápěcí dveře: Objevte možnosti optické iluze, pokud se nebojíte vkročit na tento fantastický pozemní plakát, který vám povypráví příběhy ze světa Barangaroa. (Barangaroo jih)
 • Elektrický les: Jako nikdy dříve zde ožívá les s divoce rostoucím ovocem a houfy ryb. Najdete zde zvláštní svět osvětlených rostlin a iluzí za doprovodu psychoakustické hudby. (Královská botanická zahrada v Sydney)
 • Světla pro divočinu: Posviťte si lépe na situaci ohrožených druhů prostřednictvím interaktivního náramku a nechejte se okouzlit krásou těchto majestátních obrovských osvětlených luceren - můžete dokonce vstoupit do tlamy žraloka jménem PJ z přístavu Port Jackson! (Zoo Taronga)
 • Steampunkový vodní svět: Ponořte se do neuvěřitelného steampunkového vodního světa světel, zvuků a speciálních efektů v reflexním bazénu v zóně Concourse. (Chatswood)

Hudba

 • Překvapení: kreativní umělci a hudebníci spojili síly, aby vám nabídli zážitkové hudebně-vizuální představení, které kombinuje kvalitní taneční hudbu s neuvěřitelnými vizuálními efekty. (Neděle 11. června od 15.00 do 22.00, Carriageworks).
 • Skryté Sydney - Zářící míle: jízda na kolotoči vás provede příběhem Kings Cross spolu s rozličnými postavami z jeho zajímavé a zářivé minulosti. (od 25. května do 18. června, The World Bar, Kings Cross).
 • Nick Murphy (v minulosti znám jako Chet Faker) představuje chybějící propojení: Charizmatické návraty hitů s premiérou nového obsahu a obnovenými starými populárními díly v rámci ambiciózního všestranného představení. (1. až 3. června, budova opery v Sydney).
 • Tečkovaná města: Jedna z nejoblíbenějších kapel indie folku, která se v Sydney v posledních dvou desetiletích objevila, představuje svoje nové album IIIII (čti "pět") doplněné o světelnou show v rámci jednorázového koncertu. (4. června, City Recital Hall)

Nápady

 • Série rozhovorů, které vše změní: Poslechněte si kreativní osobnosti, které ovlivňují náš svět a životy každého z nás, včetně zakladatele platformy Buzzfeed, výkonného ředitele a mediálního vizionáře Jonaha Perettiho. (28. května, City Recital Hall); vlivného režiséra oceněného Oskarem Olivera Stonea (28. května, City Recital Hall) a ikonického amerického umělce Sheparda Faireyho (17. června, Sydney Town Hall). Fairey, umělec v pozadí kampaně HOPE Baracka Obamy, vytvoří během festivalu v Sydney také veřejný plakát v srdci centrální obchodní čtvrti v Sydney, do té doby bude ve čtvrti Darling probíhat výstava děl s hudební tematikou.
 • Konference Sunrise: Ponořte se hluboko do budoucnosti technologie, obchodu a inovačních ekosystémů startupů na tomto informativním fóru. (31. května)
 • Polotrvalé: Poslechněte si o naší inovační budoucnosti přímo od zdroje v sérii strhujících interaktivních zážitků našich předních inovátorů ze společností Getty Images, Nike, Uber, Google a dalších. (25. až 27. května)
 • Video festival vystřižené hudby: Umělci a tvůrci filmů vám v tomto kreativním centru povypráví o své práci s uměleckou podobou hudebních videí. (3. června)
 • Festival dobrého designu: Prohlédněte si osvětlovací tělesa, zažijte ten nejlepší design věcí a pogratulujte laureátům ocenění za dobrý design roku 2017. (8.6 až 11.6)
 • Rhodes: Tvořivost: Objevte technologii zítřka pomocí interaktivních aktivit včetně tisku 3D a robotiky. (28. května až 16. června)
 • Výměna nápadů v rámci festivalu Vivid: Cokoliv vás napadne, pravděpodobně se o tom na některé diskuzi bude hovořit. Debaty budou do detailu analyzovat vše od módy přes tvorbu a management míst (placemaking), vyprávění příběhů, věkovou diskriminaci, marketing, zdraví, inovaci, veliká data až po smíšenou realitu. Akce v rámci výměny nápadů se během festivalu Vivid Sydney budou konat každý den od 10.00 do 17.00 hod na 6. poschodí muzea současného umění Austrálie.

O festivalu Vivid Sydney

Vivid Sydney je největší světový festival světla, hudby a nápadů, který po 23 nocí - od pátku 26. května až do soboty 17. června promění toto přístavní město v jedno barevné tvořivé plátno. Devátý ročník festivalu Vivid Sydney organizuje, vlastní a produkuje Destination NSW, Agentura Nového Jižního Walesu pro cestovní ruch a velké události. Vivid Sydney představí obrovské světelné instalace a projekce (Vivid Light), hudební představení a výsledky spolupráce (Vivid Music včetně Vivid LIVE v budově opery v Sydney) spolu s kreativními nápady, diskuzemi a debatami (Vivid Ideas) oslavujícími město Sydney jako tvořivé centrum asijsko-pacifické oblasti. Více informací najdete na webových stránkách www.vividsydney.com

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum